To mój blog.

Nie przestrasz sie objętości moich artykułów, lubię wyczerpywać temat.

Pomogę Ci wybrać wpis dla Ciebie

Powiedz mi tylko, co w tej chwili interesuje Cię najbardziej

Jak myśleć?

Jak jeść?

Jak trenować?

O co chodzi w treningu personalnym?

O co chodzi w treningu personalnym?

Trener personalny. To brzmi dumnie. Mówi się, że to fajny, modny zawód, w którym mało robisz, dużo zarobisz, a sławę i uwielbienie masz w pakiecie z sześciopakiem. Na brzuchu. Przecież to takie proste - mówisz ludziom, że mają zrobić kilka pompek, przysiadów i...

Zacznij czytanie od tego miejscaDowiesz się o co w ogóle chodzi w tym całym zamieszaniu z treningiami, trenerami i zmianami na lepsze.

Ostatnie wpisy

Trener personalny – menadżer idealny

Mam znajomego. Facet ma dziecko w drodze oraz obrączkę na palcu przypieczętowaną wspólnym kredytem hipotecznym. Jest trenerem personalnym drugą dekadę, nie narzeka na brak klientów, uwielbia swoją pracę. Nigdy nie odczuwał potrzeby zmiany, zarabia dobrze. Do czasu....

czytaj dalej

Olej maszyny

Co do zasady, jestem spokojnym, zrównoważonym człowiekiem, mało co wytrąca mnie z równowagi. Rozumiem, że każdy może się mylić, pewne sprawy nie są oczywiste, nauka idzie do przodu i podejście do pewnych problemów zmienia się nieustannie. Uważam też, że każdy ma prawo...

czytaj dalej

Czy godzina treningu ma wpływ na formę?

Nie ma uniwersalnej, idealnej dla każdego diety. Nie istnieje najlepszy plan treningowy. Suplementy są przydatne, jednak nie ma magicznej pigułki „na masę” lub „na rzeźbę”.

No dobra, są, ale o tym może innym razem.

Wymienione aspekty budowania formy należy kształtować w oparciu o własne potrzeby, doświadczenia i możliwości, dla każdego będą wyglądały inaczej.

Istnieją jednak uniwersalne dla wszystkich zasady, których łamanie znacznie utrudnia pracę nad sylwetką, a które to większość miłośników zdrowego stylu życia ma w głębokim poważaniu.

Jedną z nich jest wykonywanie treningu rano, a nie pocenie się w środku nocy.

czytaj dalej

Alkalizująca prawda o zakwasach

Treningowy kac, podatek od hipertrofii, grypa potreningowa, zakwasy.
Każde z wymienionych określeń jest potoczną nazwą zjawiska znanego jako opóźniona bolesność mięśni szkieletowych. Nie brzmi już tak sexy, wiem.
Zrozumienie istoty bólu towarzyszącego nam 24-72h po treningu jest jednak niezbędne, jeśli chcesz mu skutecznie zapobiegać oraz likwidować, gdy przeholujesz.

czytaj dalej

To nie wakacje rujnują Twoją formę. Ty to robisz.

Hotel zarezerwowany, bilety kupione, torba spakowana, przeszczęśliwa znajoma odwozi Cię o 2 w nocy na lotnisko, czy tam inny dworzec. Teneryfa, Kalifornia, Ibiza, Rabka-Zdrój – bez znaczenia. Wakacje. Urlop. Odpoczynek. Wolne. Tyle na to czekałeś, wiekopomna chwila w końcu nadeszła. Wszystko byłoby idealne, gdyby nie myśli pałętające się w tyle głowy.

czytaj dalej

5 najcięższych grzechów trenerów personalnych

Powiedzmy sobie szczerze - trener personalny ma fantastyczne życie. Spędza pół dnia na siłowni, poprzygląda się odbiciu w lustrze, coś tam podpowie, tu pomoże, tam pogada. W międzyczasie wrzuci fotorelację z treningu, opisze jak walczy o marzenia i lepsze jutro. Jest...

czytaj dalej

Jak Steve Jobs pomoże Ci wybrać właściwy sport?

Steve Jobs, zaproszony na graduację Stanforda, słusznie stwierdził, że aby odnaleźć szczęście, musisz znaleźć w życiu coś co kochasz i zacząć to robić. Całkiem podobnie twierdził Laska z “Chłopaki nie płaczą”. Bez znaczenia, która z tych postaci jest dla Ciebie...

czytaj dalej
Paweł Widawski

Trener personalny

O treningu i odżywianiu napisano już (prawie) wszystko. Nie pozostaje mi nic innego, jak dokopanie sie do wartościowych materiałów, dostosowanie ich do ludzkich standardów i przedstawienie w strawny sposób, przemycając własne przemyślenia.

Share This